Кейра Найтли - Кира Найтли - Keira Knightley

Яндекс цитирования

реклама:

Пірати Карібського моря. Проклін Чорної перлини

Виробництво: Universal Walt Disney
Рік: 2003
Бюджет: 125 млн. дол.
Режисер: Гір Вербінськи
У ролях: Джоні Депп, Джефрі Раш, Орландо Блум, Кіра Найтлі

Карібське море, XVII століття, "піратські" часи. Під час морської подорожі дочка губернатора Елізабет рятує хлопчика, і в руках у неї виявляється таємничий золотий медальйон, на якому вибитий зловісний череп з перехрещеними кістками. Нічого хорошого ця штука не приносить: дівчину чекають одні біди. У першій чверті фільму, який розвивається по традиційній лінії класичного ужастика, головною героїнею, поза сумнівом, є прекрасна Елізабет.

ЕЛІЗАБЕТ / КІРА НАЙТЛІ: ЗА
Молода і красива Кіра зачаровує з першого погляду. Вона прекрасно управляється з шпогой, стільцем, дошкою і іншими підручними засобами. Відмінно виглядає в корсеті і без нього. Ізиськанна в спілкуванні з собі подібними, відважна в сутичці з піратами, неплохо цілується зі своїм героєм. Загалом, мрія не лише пірата!

ЕЛІЗАБЕТ / КІРА НАЙТЛІ: ПРОТИ
Особисто я нічого проти Кіри не маю, а ось капітан "Горобець" зі мною б посперечався: в середині фільму вона посміла спалити всі його запаси рому на острові! Але що її винити: дівчина хотіла крапельку уваги, а отримала лише хропіння непробудно п'ючого "Горобця".

Проходить років десять На екрані з'являється Джоні Депп в ролі відчайдушного і очманілого типа - капітана "Горобця" - парубка з неплохим гумором і цікавим іміджем. До того, як догодити за грати, він встигає послідовно врятувати тонучу Елізабет, яка падає з башти в морі, і пофехтовать з ковалем на ім'я Уїлл Тернер - це той самий парубок, якого колись врятувала дочка губернатора. Уїлл без розуму від Елізабет і ненавидить піратів. Він-то і здає "Горобця" властям.

КАПІТАН ДЖЕК "ВОРОБЕЙ" / ДЖОНІ ДЕПП: ЗА
Багато в чому феєрична гра Джоні Деппа забезпечила фільму успіх. Такого пірата ще не було: ставного, упевненого в собі, з разболтаной пластикою і перебільшеною мімікою, що постійно кривляється, скалить золоті зуби і бесмысленными, що говорить, смішними фразами. Харизматичний і чарівний "Горобець" приголомшливо грав очима і особою, а також непревзойденно фехтував шпагою і словами. Браво, Джоні!

КАПІТАН ДЖЕК "ВОРОБЕЙ" / ДЖОНІ ДЕПП: ПРОТИ
Проти я виставлю незвичайний травести-грим капітана піратів із звичками фрика з нічного клубу. Невже справжні морські вовки яскраво фарбували очі чорними, незатейливо "клеїлися" до мужиків і, опинившись на острові наодинці з красивою дівчиною, навіть жодного разу не намагалися поприставать би до неї? І якщо це капітан, то яка ж у нього тоді команда?

Тим часом на місто нападають безсмертні пірати з сумно відомого корабля "Чорна перлина" під керівництвом капітана Барбосси. Як завжди, вони грабят-насилуют-убивают, а заразом викрадають Елізабет - їм потрібний її золотий медальйон. Щоб врятувати свою любов, Уїлл Тернер визволяє з в'язниці "Горобця", бо лише він, экс-капитан "Чорної перлини", зможе знайти своїх колишніх підопічних, а значить, і Елізабет. Солодка парочка, що складається з манірного пірата і пиратоненавистника, викрадають корабель і вирушають в гонитву за піратами

УЇЛЛ ТЕРНЕР / ОРЛАНДО БЛУМ: ЗА
Блум теж хороший - він щосили прагне не відставати від свого кумира Джоні Деппа, і це у нього виходить. Забавні диалоги-перепалки і ще пара бійок в їх виконання дуже освіжають фільм. А ще цікаво спостерігати, як романтичний і піднесений Уїлл Тернер весь фільм чинить опір незрозумілим позивам, але коли від "Горобця" взнає, що в його генах тече піратська кров, трапляється цікаве перевтілення. Не пропустите!

УЇЛЛ ТЕРНЕР / ОРЛАНДО БЛУМ: ПРОТИ
Дивний факт: у красеня і серцееда Блума є подруга (Кейт Босуорт), він не знає відбою від прихильниць, але майже кожен фільм з його участю набуває якогось дивного голубуватого відтінку... У Америці він взагалі став справжньою гей-иконой після виходу "Володаря кілець", де його герой - ельф Леголас із загостреними вушками - дуже вже завзято ратує за справжню чоловічу дружбу. У "Піратах" він занадто переграє з героєм Джоні Деппа, який, правда, і не чинить опір...

Пірати, що викрали Елізабет, пливуть до того місця, де десять років тому розграбували клад ацтеків, що складається із знайомих глядачеві золотих медальйонів. Але золото було прокляте: з тих пір пірати не можуть померти, бо числяться серед живих. Але і не можуть насолоджуватися життям: місячне світло перетворює їх на скелети. Картинка приголомшлива: черепи мають "риси обличчя", а на кістках зберігаються шматки плоті і одягу. Щоб проклін спав, треба повернути весь клад на місце і окропити його кров'ю. Не хапає лише золотого медальйона Елізабет... і її крові.

СЮЖЕТ: ЗА
Компанії Діснея удалося створити суперфильм, який сподобався і дорослим, і дітям. Він начебто і страшненький (пираты-скелеты виглядають як сьогодення), але, з іншого боку, не ужастик - це родинне, різноколірне і веселе кіно. Як це удалося поєднати, розуму не збагненно. Невимовно радує, що в похмурий антураж із завиваючою музикою творцям удалося майстерно вплести здоровий гумор, адже по-справжньому смішних сцен у фільмі хоч відбавляй!

СЮЖЕТ: ПРОТИ
Сюжет занадто масивний - дорослі розберуться що до чого, а ось діти навряд чи. Вся надія лише на те, що юних глядачів настільки захоплять затеряные скарби, необитаемые острови, папуги, що говорять, страшні мавпи, абордажі і дуелі, що вони навіть не звертає уваги на зав'язаний в морський вузол сюжет. Найцікавіше починається, коли переслідувачі наздоганяють піратів.

РЕЗЮМЕ: ПРОТИ
Так, це кращий фільм про піратів. Але наш мультик "Острів скарбів" все одно краще!

РЕЗЮМЕ: ЗА
Це один з кращих фільмів, будь-коли створених про піратів. А про ХОРОШИХ піратів - просто кращий!

(c) Микола, 2003 рік.