Кейра Найтли - Кира Найтли - Keira Knightley

Яндекс цитирования

реклама:

Кейра Найтлі - нова перлина в короні Голлівуду
(україномовний варіант статті)

Кейра Найтлі, яку інколи представляють як Кьера або Кіра Найтлі, народилася 22 березня 1985 року в сім'ї акторів і сценаристів в Теддінгтоне, передмісті Лондона. Вже в три роки маленька Кейра попросила свою маму найняти їй власного агента, який підшукував би їй відповідні проекти для участі, оскільки їй видавалося дивним, що її мама і папа отримують так багато пропозицій через своїх агентів, а її самої ніхто не помічає. У шестирічному віці батьки Найтлі погодилися дозволити дочці мати свого агента, але за умови, що та старанно займатиметься щодня під час своїх літніх канікул.

Спочатку її головною метою залишалося старанне навчання в школі, але мало-помалу успіхи на акторському терені почали ставати реальністю. Старанна робота Кейри над розвитком своїх артистичних навиків скоро почала приносити плоди. До 11-летнему віку її резюме почало поповнюватися участю в європейських міні- телесерилах і місцевих шоу, проте треба визнати, що на її дорозі до статусу популярної актриси велику роль зіграв успіх. Завдяки своїй старанності і зовнішній схожості з Наталі Портман Найтлі попала в акторський склад фільму "Зоряні війни: Епізод I - Прихована загроза" на роль служниці королеви Амідали, яку грала Портман. Ета небольшя, але роль, що запам'ятовується, привернула до неї увагу як в Британії, так і в Штатах, і після виходу фільму в 1999 році Найтлі отримала роль Роуз Флемінг в минисериале "Олівер Твіст".

Після "Зоряних воєн" і "Олівера Твіста" справи пішли ще кращим. У 2001 році Найтлі знялася в успішній британській кінокартині "Діра", а в 2002 році провела три місяці в Словаччині, знімаючись в "Докторові Жіваго", в якому Кейра виконала роль Лари, - героїні, яку в 1965 році грала Джулі Крісті в популярній кіноверсії романа. Все це сталося, коли Кейре не було ще вісімнадцяти. Але дійсним проривом у велике кіно став проект 2002 року "Грай, як Бекхем". Фільм знайшов величезну популярність в Британії, і його успіх можна навіть порівняти з тим, якого свого часу добилася комедія "Моє велике грецьке весілля". Вийшовши з розряду "андеграундних" фільмів, він почав набирати залицяльників і збільшувати збори в кінопрокаті США неабиякою мірою завдяки прекрасній грі Найтлі.

Літо 2003 року ознаменувалося виходом великого кинохита - голлівудського блокбастера "Пірати Карібського моря: проклін чорної перлини" з Кейрой Найтлі в головній жіночій ролі. Після виходу цієї пригодницької епопеї до Кейре прийшов справжній успіх, не порівнянний з тим, що вона отримувала до цього. Тепер про неї заговорив багато хто. Цей фільм відкрив їй дорогу до голлівудського Олімпу, і пропозиції тепер сиплються як з рогу достатку.

Зараз Кейра Найтлі знаходиться на порозі здобуття ролі, яка може перевести її в суперлігу Голлівуду. Недавно 18-летняя актриса обернула на себе погляд самого Стівена Спілберга. Знаменитий режисер хоче, щоб вона виконала одну з ролей в четвертій (ймовірно, останньою) частині "Парку Юрського періоду". Найтлі сказала в одному з інтерв'ю: "Я була просто приголомшена цією пропозицією, оскільки впродовж багатьох років сама дуже люблю цей фільм. Стівен сказав, що йому дуже сподобалося, як я впоралася зі своєю роллю у фільмі "Грай, як Бекхем", і він хоче зустрітися зі мною. Я вважаю, що тут не обійшлося без допомоги Сема Нила, який вже встиг знятися з двох фільмах серії і планує взяти участь в четвертій частині. Ми разом знімалися в "Докторові Жіваго". У "Парку Юрського періоду IV", на думку Стівена, є дві відповідні ролі для мене. Одна з них - це роль внучки одного з головних героїв. Інша роль є одній з ключових в новому фільмі, але більшого я сказати доки не можу, щоб не викликати гнів Стівена".

В даний час Найтлі знімається у фільмі відомого режисера Антуана Фукуа "Король Артур", де їй дісталася роль королеви Гвінівери. Також очікується її участь в планованому продовженні "Піратів Карібського моря" і в новому фільмі за участю Джуда Лоу "Жар тюльпана". "Пірати Карібського моря-2" вийдуть в прокат лише в 2006 році. А в наступному, 2004-м, окрім "Короля Артура" і "Жари тюльпана", очікується вихід фільму "Піджак" за участю Кейри і оскаровского лауреата Едрієна Броуді.

Окрім зйомок в кіно, у Кейри є і інші плани, зокрема, вона збирається повернутися в коледж і нарешті доучитися. Проте зараз вона повністю зайнята на зйомках і навіть не передбачає, коли ж точно здійсниться її повернення в коледж: "Я залишила навчання, щоб концентруватися на зйомках у фільмі "Очищення", проучившись всього три місяці в коледжі. Потім відразу ж приступила до участі в проекті "Доктор Жіваго", і після цього у мене вже зовсім ні на що не почало залишатися часу, так що я не змогла повернутися.

"Очищення" виявилося абсолютно арт-хаусным. Фільм отримав фантастичні відгуки в Англії, але навряд чи його побачить велика аудиторія, бо він був знятий спеціально для "каналу Незавісимого" у Великобританії. Мені прийшли багато подячних листів від людей, які без розуму від цього фільму. Його показували пізно вночі, і я була здивована, що багато хто не спить в цей час для того лише, щоб поглянути фільм. Він виявився прекрасним творінням шотладского режисера Жіля Маккиннона, шанувальником таланту якого я була довгий час".

А тепер спробуємо прослідити дорогу Кейри з дитинства до отримання "зоряного" статусу:

- У школі я була зубрилом. Була отакою отличницей-передовиком нашого класу. Я завжди першою піднімала руку. Моє домашнє завдання було зроблене завжди вчасно. Мені ніколи не доводилося залишатися після уроків. Зараз мені соромно навіть про це говорити, бо такий зразок поведінки настільки нудний! Але тоді я була націлена на успіх в школі і дуже боялася, що у мене може чогось не вийти. Тому акторська гра була для мене якимсь порятунком від можливих невдач в школі. Якби в школі пішло що-небудь не так, я завжди могла сказати: "Зате я умію це!" Але тепер, коли я закінчила школу, мені нікуди почало відступати. Тобто, якщо у мене вже чогось не вийде в кіно, то жодної заміни у мене не залишиться, і це мене лякає. Зараз, коли я добилася таких висот в своїй кар'єрі, я до цих пір дивуюся, як швидко це прийшло до мене. Роль в "Піратах Карібського моря" я отримала вже дуже якось легко. Мені подзвонив мій агент і запитав: "Чи не хочеш знятися в цьому фільмі?" Я відповіла йому: "Звичайно!"

"Пірати Карібського моря" стали для мене незабываемым досвідом. Джоні Депп просто приголомшливий! Він відмінний парубок і феноменально талановитий актор. Вся знімальна команда опинилася як на підбір хороша, і ми відмінно провели час протягом всього періоду зйомок. У фільмі мені довелося цілуватися з самим Орландо Блумом, і це було просто приголомшливо! Фільм виявився настільки масштабним, що я не можу представити ще більшого проекту. Тепер я чекаю - не діждуся виходу другої частини".

(c) Н.Николенко, 2003 рік.